Hizmetlerimiz

A.G. DAĞITIM PANOLARI

Projelerin ve Şartnamelerin değerlendirilmesi sonucu gereksinime göre tip testli veya lokal olarak imalatı yapılmaktadır. Panoda kullanılacak malzemelerin en uygun şekilde seçilmesinden sonra dikili tip veya duvar tipi olarak tasarlanır. Duvar tipi panolar müşterilerimizin isteği doğrultusunda sıva altı veya sıva üstü olarak dizayn edilir ve dünya standartlarına uygun olarak üretimleri gerçekleştirilir. Üretimi aşamasında gerekli bütün testlere tabi tutulan panolarımız çalışır vaziyette güvenle müşterilerimize teslim edilir.

KOMPANZASYON PANOLARI

Enerji verimliliği için gerekli olan kompanzasyon panoları gerekli görülen her yerde ve gerekli görülen büyüklüklerde tasarlanmaktadır. Duvar tipi veya dikili tip olarak tasarlanabilen panolar kontrol sistemlerine göre de çeşitli şekillerde tasarlanabilir.

• Kontaktör veya thyristör kontrollü harmonik reaktörlü kompanzasyon sistemleri;

Kompanzasyon gerektiren yüklerde dengesizliklerin olmadığı tesislerde verimli enerji sağlamak için bu tip kompanzasyon sistemleri tasarlanmaktadır.

• Dengesiz yük dinamik kompanzasyon sistemleri;

Sistemin kompanzasyon gerektiren yükleri ani değişiklikler yapıyorsa sistemin buna cevabı da bir o kadar hızlı olması gerekiyor. Bu şekildeki tesisler için kullanılan ve sisteme 10 ms gibi küçük bir zaman aralığında müdahale eden dinamik kompanzasyon panoları imalat edilerek müşterilerimizin temiz ve verimli enerji kullanması sağlanmaktadır.

Not: Tesisinizde gerekli ölçümler yapılarak daha verimli enerjiye nasıl ulaşılacağı hakkında çözümler şirketimiz tarafından üretilmektedir.

OTOMASYON PANOLARI

Genel olarak fabrikalar, oteller ve alışveriş merkezleri gibi büyük tesislerde kullanılan bu panoların dizaynı büyük bir hassasiyetle yapılmakta ve estetik bir pano haline getirilmektedir. Otomasyon panoları için çok önemli olan numaralandırılmış kablolarla panonun imal edilmesine önem gösterilerek, panolar ileride sorun çıkarmayacak şekilde tasarlanmaktadır. Panolarda etiketlemeye dikkat edilerek sahadaki montaj aşamasında büyük kolaylık sağlanmaktadır.

MOTOR KONTROL SİSTEMLERİ

Motor kontrolünün önemli olduğu bütün tesislerde sistemlerin kontrol ve kumandasını sağlayan bu panolar tesiste bulunan motorların gereksinimlerine göre dizayn edilmektedir. Müşteri isteğine bağlı kalarak panolarda yumuşak yolvericiler veya frekans konvertörü kullanılarak enerji verimliliği sağlanmaktadır. Bu panolar imal edilirken kabloları numaralandırılarak, ilerde çıkacak olası arızaların çözümünü ve panoda yapılacak yenilikleri kolaylaştırmaktadır.